W ramach kontraktu na budowę obwodnicy kłodzka, odbyła się ostatnia tzw. wizyta studyjna dla dziennikarzy. Wizyta rozpoczęła się konferencją prasową w siedzibie kłodzkiej firmy nadzorującej budowę obwodnicy- Lafrentz Sp. z o. o. przy ul.Zajęczej 4 w Kłodzku.

Na szereg pytań dotyczących budowy zadawanych przez dziennikarzy odpowiadali:

– Dr inż. Przemysław Maliszkiewicz – Dyrektor oddziału Opolskiego GDDKiA , Inż Jolanta Szal -Inżynier Kontraktu z ramienia firmy Lafrentz Sp. z o.o. oraz Inż. Arkadiusz Nazarko – Kierownik kontraktu z ramienia GDDKiA, natomiast całą konferencje poprowadził inż. Bernard Michalski – Inspektor Robót Mostowych. W konferencji udział wziął również Burmistrz Miasta Kłodzka Michał Piszko oraz przedstawiciel Rady Miejskiej Kłodzka Zbigniew Nowak.

Po ciekawej dyskusji i całej serii pytań, wszyscy uczestnicy konferencji udali się teren budowy, gdzie osobiście mogli zobaczyć postępy prac. Na wszystkie pytania dziennikarzy oraz gości na miejscu odpowiadał szczegółowo inż. Bernard Michalski. Prace na obwodnicy kłodzka w szybkim tempie dobiegają już końca i praktycznie z dnia na dzień krajobraz zmienia się nie do poznania. Od 15.12.2017 do 15.03.2017 jest planowana przerwa zimowa. Jeśli jednak warunki pogodowe w zimie pozwolą na zastosowanie niektórych technologi to Wykonawca będzie mógł wnioskować o prowadzenie prac w okresie zimowym. Planowany termin oddania całej obwodnicy do użytku to Maj 2018.

Linki:

http://dkl.doba.pl/artykul/obwodnica-na-ukonczeniu-otwarcie-juz-w-maju-foto-/13987/15 W